Tradycyjne formy reklamy stają się już przestarzałe i coraz częściej zastępuje się je nowoczesnymi metodami. Zamiast dobrze nam znanych banerów czy też słupów informacyjnych powstają tablice ledowe. Ich ciekawa forma potrafi bardziej zainteresować potencjalnych klientów ze względu na interaktywność. Obecnie każdy z nas jest wręcz atakowany kolejnymi reklamami, przez co trudniej jest się przebić z własną ofertą. Dlatego właśnie warto zainwestować w tego typu urządzenie. Jak ono działa? Gdzie znajdują one zastosowanie? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Jak działają tablice ledowe?

Tego typu urządzenia zbudowane są ze specjalnych diod elektrominescencyjnych. Są one półprzewodnikami przyrządów optoelektronicznych. W jednym emiterze umieszcza się diody w palecie barw RGB, czyli red (czerwony), green (zielony), blue (niebieski). Dzięki temu tworzy się jeden piksel. Dzięki zastosowaniu kombinacji barw możliwe jest uzyskanie dowolnej barwy, przez co z powodzeniem możesz dopasować ją do indywidualnych potrzeb.

Co istotne w tym przypadku to fakt, że w zależności od tego, w jakiej odległości będzie wyświetlana reklama na tablicy LED, rozstaw diod powinien być różny. W przypadku, kiedy zależy Ci na większej odległości, potrzebne będzie znacznie szersze zamontowanie diod. Jeśli natomiast urządzenie miałoby się znaleźć w pomieszczeniu, to lepiej zadbać o węższy ich rozstaw.

Z powodzeniem można wykorzystywać zarówno światło stałe, jak i pulsacyjne, co z pewnością daje większe możliwości zastosowania tablic.

Zastosowanie tablic ledowych

Wraz z rosnącą popularnością zaczęto wykorzystywać tablice ledowe praktycznie wszędzie. Dobrze sprawdzą się w wewnątrz sklepów czy też zakładów przemysłowych lub produkcyjnych. Co więcej, są one niezwykle wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, przez co z powodzeniem sprawdzą się również na zewnątrz. Mogą wyświetlać nazwę danego punktu usługowego czy też proste logo firmy. Z pewnością również niejednokrotnie widziałeś je na autostradach czy trasach szybkiego ruchu, gdzie wykorzystuje się je do informowania o wypadkach, ograniczeniu prędkości czy też warunkach atmosferycznych.